Barınma Hizmetleri

Üniversitemiz öğrencilerinin barınma ihtiyacını karşılamak üzere Kampüs içerisinde inşaatı tamamlanan ve kız öğrenci apartı olarak hizmet vermesi öngörülen binanın; donatımı, teşrif, izin ve ruhsat işlemleri tamamlanmış ve 2021-2022 akademik yılında hizmete alınmıştır. 

Kampüsümüz içerisinde yer alan Apartımız; 3 katlı, asansörlü 1+1 ve 2+1 dairelerden oluşmaktadır. Dairelerimizden biri engelli öğrencilerimize göre dizayn edilmiştir.  Apart dairelerimiz Amerikan mutfaklı olup içerisinde tuvalet ve banyo bulunmaktadır. Apart dairelerimizde odada iki kişi olmak üzere toplam dört kişi kalmaktatır.  24 saat sıcak su, klima, internet ve jeneratör bulunmaktadır.  Dairelerin amerikan mutfaklarında buzdolabı, iki gözlü elektrikli ocak ve aspiratör bulunmaktadır. Öğrencilerimizin çamaşırlarını yıkayabilmeleri, kurutabilmeleri ve ütü yapabilmeleri için ortak çamaşırhane ve ütü yapma alanı mevcuttur. 


Ayrıca Üniversitemize yurt yapımı için tahsis edilen Kampüsümüzün alt tarafında bulunan alanın imar çalışmaları tamamlanmış ve ihale edilmiş olup, yurt inşaatına başlanılmştır. Bilgi için, http://yidb.tau.edu.tr/devam-eden-projeler linkine tıklayınız.
Bunun dışında Üniversitemize bağlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır. Şehir dışından bizi tercih ederek gelen öğrenci adaylarımız kampüsümüze yakın özel yurtlar ile Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında kendi imkânları ile kalmaktadırlar. Kredi ve Yurtlar Kurumunun yurtları ile ilgili ayrıntılı bilgiye https://kygm.gsb.gov.tr/Sayfalar/3227/3200/yurt-hizmetleri.aspx linkinden ulaşabilirsiniz.

APART ÜCRETİ
KİŞİ BAŞI 1+1 DAİRE AYLIK BARINMA ÜCRETİ-PEŞİN 1.250.-TL (Bin İki Yüz Elli Türk Lirası)
KİŞİ BAŞI 2+1 DAİRE AYLIK BARINMA ÜCRETİ-PEŞİN 1.500.-TL (Bin Beş Yüz Elli Türk Lirası
 
YENİ BANKA BİLGİLERİ: (Kasım 2021 ayı ücretleri ve sonraki aylar için) 
TÜRK-ALMAN ÜNİVERSİTESİ SOSYAL TESİSLER İŞLETMESİ

İBAN NO: TR51 0001 2009 8660 0004 0002 80
TÜRKİYE HALK BANKASI  - KUYUBAŞI ŞUBESİ
Açıklama kısmına öğrencinin adı soyadı ve apart ücretinin ait olduğu ay yazılmalıdır. 


HİZMET SUNUM TAAHHÜTNAMESİ (1+1 DAİRE)
HİZMET SUNUM TAAHHÜTNAMESİ (2+1 DAİRE)
 
KIZ ÖĞRENCİ APARTIMIZ