Barınma Hizmetleri

Üniversitemiz öğrencilerinin barınma ihtiyacını karşılamak üzere Kampüs içerisinde inşaatı tamamlanan ve kız öğrenci apartı olarak hizmet vermesi öngörülen binanın; donatımı, teşrif, izin ve ruhsat işlemleri tamamlanmış ve 2021-2022 akademik yılında hizmete alınmıştır. 

Kampüsümüz içerisinde yer alan Apartımız; 3 katlı, asansörlü 1+1 ve 2+1 dairelerden oluşmaktadır. Dairelerimizden biri engelli öğrencilerimize göre dizayn edilmiştir.  Apart dairelerimiz Amerikan mutfaklı olup içerisinde tuvalet ve banyo bulunmaktadır. Apart dairelerimizde odada iki kişi olmak üzere toplam dört kişi kalmaktatır.  24 saat sıcak su, klima, internet ve jeneratör bulunmaktadır.  Dairelerin amerikan mutfaklarında buzdolabı, iki gözlü elektrikli ocak ve aspiratör bulunmaktadır. Öğrencilerimizin çamaşırlarını yıkayabilmeleri, kurutabilmeleri ve ütü yapabilmeleri için ortak çamaşırhane ve ütü yapma alanı mevcuttur. 
Ana Apart Binası 120 kişi kapasitelidir.


Ayrıca 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılından itibaren 20 kişi kapasiteli Ek Apart Hizmet Binamız hizmete alınmıştır.

Türk-Alman Üniversitesi Kız Öğrenci Apartı Üniversitemiz Sosyal Tesisler İşletmesi bünyesinde faaliyet göstermekte olup ilgili web sayfamıza ulaşmak için  http://sosyaltesisler.tau.edu.tr/tr linkini tıklayınız. 

Ayrıca Üniversitemize yurt yapımı için tahsis edilen Kampüsümüzün alt tarafında bulunan alanın imar çalışmaları tamamlanmış ve ihale edilmiş olup, yurt inşaatına başlanılmştır. Bilgi için, http://yidb.tau.edu.tr/devam-eden-projeler linkine tıklayınız.
Bunun dışında Üniversitemize bağlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır. Şehir dışından bizi tercih ederek gelen öğrenci adaylarımız kampüsümüze yakın özel yurtlar ile Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında kendi imkânları ile kalmaktadırlar. Kredi ve Yurtlar Kurumunun yurtları ile ilgili ayrıntılı bilgiye https://kygm.gsb.gov.tr/Sayfalar/3227/3200/yurt-hizmetleri.aspx linkinden ulaşabilirsiniz.