Tüm Haberler

Kadın Basketbol Takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Basketbol İstanbul Kadınlar 2. Ligi Şampiyonu

Kadın Basketbol Takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Basketbol İstanbul Kadınlar 2. Liginde namağlup Şampiyon oldu.

Türk - Alman Üniversitesi Mensupları 2024 Yılı Futbol Turnuvası Maç Sonuçları

Türk - Alman Üniversitesi Mensupları 2024 Yılı Futbol Turnuvası Maç Sonuçları ve Puan Durumu

Üniversitemiz Yüzme Takımı Sporcuları Elifsu ÖZGÜL ve Nehir AKSÜNGER'in Başarısı

Üniversitemiz yüzme takımı sporcuları Elifsu ÖZGÜL ve Nehir AKSÜNGER 20-21 Nisan 2024 tarihlerinde İTÜ Maslak Kampüsünde düzenlenen “İTÜ Halit AYAR Yüzme Yarışı”na katılmıştır. Elifsu ÖZGÜL 100m Sırtüstü kategorisinde 1. Olarak altın madalya ve 200m Serbest kategorisinde 2. olarak gümüş madalya kazanmıştır. Nehir AKSÜNGER 100m Kurbağalama Kategorisinde 3. Olmuş ve bronz madalya kazanmıştır.

Türk-Alman Üniversitesi Mensupları 2024 Yılı Futbol Turnuvası Kura Çekimi Gerçekleştirildi.

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen "Türk - Alman Üniversitesi Mensupları 2024 Yılı Futbol Turnuvası" kura çekimi 24.04.2024 Çarşamba günü Genel Sekreterimiz Harun CEYLAN'ın başkanlığında, turnuvada yer alacak tüm takım temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Öğrenci Kulüpleri Yönergesi Değişikliği

Türk-Alman Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Öğrenci Kulüpleri Yönergesi "Kulüp Danışmanı ve görevleri" başlıklı 12.maddenin (2) fıkrasında yer alan "Öğretim üyeleri sadece bir kulübe danışman olabilir." ibaresi 27.03.2024 tarihli ve 2024/15 sayılı Senato kararıyla "Öğretim üyeleri birden fazla kulübe danışman olabilir." şeklinde değiştirildi.

Satranç Turnuvası Ödül Töreni Gerçekleştirildi.

Daire Başkanlığımız tarafından organize edilen Satranç Turnuvası sonrası ödül töreni gerçekleştirildi.

Fikir ve Medeniyet Kulübü İftarı

Üniversitemiz Fikir ve Medeniyet Kulübü tarafından 19.03.2024 tarihinde kampüsümüz etkinlik alanında iftar organizasyonu düzenlendi.

Üniversitemiz Kick Boks sporcusu Alper ATLI Kick Boks Türkiye Şampiyonasında Gümüş Madalya Kazanmıştır.

Üniversitemiz Kick Boks sporcusu Alper ATLI, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanlığı tarafından Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinde 9-12 Mayıs 2023 tarihleri arasında düzenlenen Kick Boks Türkiye Şampiyonasına katılmıştır. Şampiyonada Full Contact kategorisi 81 kg sıklette mücadele eden sporcumuz ikinci olarak Gümüş Madalya kazanmıştır. Üniversitemizi başarı ile temsil eden sporcumuzu tebrik ederiz.

Takımlarımız Red Bull Half Court Üniversiteler 3X3 Basketbol Şampiyonasına katıldı.

Erkek ve Kadın Basketbol takımlarımız, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 28 - 29 Nisan 2023 tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesinde düzenlenen Red Bull Half Court Üniversiteler 3X3 Basketbol Şampiyonasında Üniversitemizi temsil etti. Her iki takımımızı da göstermiş oldukları mücadeleden dolayı tebrik ediyoruz.

Takımlarımız, Ünilig 3x3 Basketbol Türkiye Şampiyonasına katıldı.

Üniversitemiz Erkek ve Kadın Basketbol takımları, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 30 Haziran - 3 Temmuz 2022 tarihlerinde düzenlenen Ünilig 3x3 Türkiye Şampiyonasında okulumuzu temsil etti. Turnuvaya Çanakkale ev sahipliği yaptı. Her iki takımımızı da göstermiş oldukları mücadeleden dolayı tebrik ediyoruz.

Voleybol Takımımız çeyrek finalde

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Voleybol İstanbul Liginde mücadele eden Erkek Takımımız gruptaki son maçını da kazanarak grup lideri olarak çeyrek finale yükselmiştir. Takımımızın başarılarının devamı diler, tebrik eder ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Türk-Alman Üniversitesi 2. Satranç Turnuvası sona erdi.

Kupa ve madalyalar sahiplerine takdim edildi.

Ombudsmanlık Öğrenci Kulübümüzün “Ankara’daki Kurumlar ve Yüksek Mahkemeler” Ziyareti

Ombudsmanlık Öğrenci Kulübü, Üniversitemiz öğrencilerinin kamu kurumlarının ve yüksek mahkemelerin kariyer imkânlarını ve çalışmalarını yakından tanımaları maksadıyla 31 Mart-01 Nisan 2022 tarihlerinde Ankara Gezisi düzenledi.

Üniversitemiz Erkek Voleybol Takımı ile Piri Reis Üniversitesi Erkek Voleybol Takımı arasında hazırlık maçı yapıldı.

Piri Reis Üniversitesi'nin ev sahipliğinde yapılan hazırlık maçı sonucunda dostluk kazandı.

Üniversitemiz Kız Öğrenci Apartı İçin İş Yeri Açma ve Çalışma Ruhsatı Alındı

Üniversitemiz Kız Öğrenci Apartı İçin İş Yeri Açma ve Çalışma Ruhsatı Alındı

TRT Müzik Kanalının Kampüsteyiz Programının çekimleri Üniversitemizde yapıldı.

Çekimin videosunu haberin devamında izleyebilirsiniz.  

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Neler Yapar?

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Neler Yapar?