Barınma Hizmetleri


BAŞVURU ŞARTLARI VE DEĞERLENDİRME için tıklayınız.

YEDEK YERLEŞTİRME LİSTESİ için tıklayınız.

YEDEK KAYIT TARİHLERİ :25-28 Eylül 2021 tarihleri arası - 10.00-16.00 saatleri arasında

KAYIT VE KAYIT İÇİN İSTENECEK BELGELER için tıklayınız.


APART ÜCRETİ
KİŞİ BAŞI 1+1 DAİRE AYLIK BARINMA ÜCRETİ-PEŞİN 1.250.-TL (Bin İki Yüz Elli Türk Lirası)
KİŞİ BAŞI 2+1 DAİRE AYLIK BARINMA ÜCRETİ-PEŞİN 1.500.-TL (Bin Beş Yüz Elli Türk Lirası


HİZMET SUNUM TAAHHÜTNAMESİ (1+1 DAİRE)
HİZMET SUNUM TAAHHÜTNAMESİ (2+1 DAİRE)
(Sabah kahvalıtısı verilmemektedir)

Üniversitemiz öğrencilerinin barınma ihtiyacını karşılamak üzere Kampüs içerisinde inşaatı tamamlanan ve kız öğrenci apartı olarak hizmet vermesi öngörülen binanın; donatımı, teşrif, izin ve ruhsat işlemlerine başlanılmış olup 2021-2022 akademik yılında hizmete alınacaktır. 

Kampüsümüz içerisinde yer alan Apartımız; 3 katlı, asansörlü 1+1 ve 2+1 dairelerden oluşmaktadır. Dairelerimizden biri engelli öğrencilerimize göre dizayn edilmiştir.  Apart dairelerimiz Amerikan mutfaklı olup içerisinde tuvalet ve banyo bulunmaktadır. Apart dairelerimizde odada iki kişi olmak üzere toplam dört kişi kalacaktır.  24 saat sıcak su, klima, internet ve jeneratör bulunmaktadır.  Dairelerin amerikan mutfaklarında buzdolabı, iki gözlü elektrikli ocak ve aspiratör bulunmaktadır. Öğrencilerimizin çamaşırlarını yıkayabilmeleri, kurutabilmeleri ve ütü yapabilmeleri için ortak çamaşırhane ve ütü yapma alanı mevcuttur. 


Ayrıca Üniversitemize yurt yapımı için tahsis edilen Kampüsümüzün alt tarafında bulunan alanın imar çalışmaları tamamlanmış ve ihale edilmiş olup, yurt inşaatına başlanılmştır. Bilgi için, http://yidb.tau.edu.tr/tr/devam-eden-projeler linkine tıklayınız.
Bunun dışında Üniversitemize bağlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır. Şehir dışından bizi tercih ederek gelen öğrenci adaylarımız kampüsümüze yakın özel yurtlar ile Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında kendi imkânları ile kalmaktadırlar. Kredi ve Yurtlar Kurumunun yurtları ile ilgili ayrıntılı bilgiye https://kygm.gsb.gov.tr/Sayfalar/3227/3200/yurt-hizmetleri.aspx linkinden ulaşabilirsiniz.
 
KIZ ÖĞRENCİ APARTIMIZ